O Forum

Forum to miejsce wymiany informacji i doświadczeń stworzone przez rodziców dla rodziców, by razem promować ideę, że edukacja to nie koszt a inwestycja!

Jesteśmy grupą rodziców zaangażowanych w kwestie funkcjonowania edukacyjnych placówek samorządowych, śledzimy też działania Wydziału Edukacji i władz miasta Krakowa.
Naszym celem jest wsparcie rodziców i rad rodziców we współpracy z dyrektorami i nauczycielami, promowanie mądrych rozwiązań w zakresie edukacji i funkcjonowania placówek, reagowanie na zaniedbania i błędy ze strony osób odpowiedzialnych za krakowską oświatę oraz zapobieganie wprowadzaniu szkodliwych rozwiązań.

Uważamy, że rodzicom należy się rzetelna informacja o sytuacji, planowanych zmianach i zagrożeniach z nimi związanych. Ostatnie miesiące pokazały, że bez zaangażowania rodziców i kontroli, poziom edukacji i bezpieczeństwa naszych dzieci będzie coraz niższy. Dlatego zachęcamy wszystkich rodziców do dzielenia się swoimi doświadczeniami i obserwacjami oraz włączania się w inicjatywy na rzecz edukacji samorządowej.